»Za zdaj je čas sledenja naših bolnic, zdravljenih z zaviralci PARP, v primarnem zdravljenju prekratek, zato bo treba počakati še nekaj let, da bomo imeli podatke glede petletnega preživetja. Naše dosedanje izkušnje pa so spodbudne.«
»Spodbudno je, da se pri obravnavi bolnikov z rakom trebušne slinavke uvajajo številna nova zdravljenja, tudi stereotaktično obsevanje, nova sistemska zdravljenja, med drugim imunoterapija, ter izvajajo klinične raziskave s cepivi iz dendritičnih celic v kombinaciji s kemoterapijo.«
»Rak se je po šestih letih in pol znova pojavil, sklepam, da kot posledica okvare gena BRCA1. Če bi takrat vedela za genetsko testiranje, bi se mogoče zadeva obrnila drugače.«
»Absolutno – to je naš cilj. Še vedno je pred nami dolga pot, ampak res je vznemirljivo. Osebno sem zelo optimističen.«
»Absolutno – to je naš cilj. Še vedno je pred nami dolga pot, ampak res je vznemirljivo. Osebno sem zelo optimističen.«
»Ugotovili smo, da je naša terapija najuspešnejša pri tistih brez metastaz. Bolniki z metastazami namreč potrebujejo močnejšo obliko zdravljenja.«
»Pomembno je, da se ženske ozavešča o tveganju za razvoj raka jajčnikov, zlasti če imajo bolezen v družini ali so nosilke genetskih okvar, povezanih z večjim tveganjem za nastanek raka jajčnikov, kot je na primer okvara gena BRCA1 ali 2.«
»Če težave v dveh tednih ne izzvenijo ali se stopnjujejo, je vsekakor smiseln pregled pri ginekologu.«
»Bolniki z rakom med zdravljenjem in po njem pogosto doživljajo čustvene stiske, ki lahko vodijo v depresivna stanja. Zaradi pandemije se te stiske še poglabljajo.«
»Pomembno je, da ženske ne le slišijo naša sporočila, temveč jih tudi vključijo v svoje vsakdanje življenje, saj je zgodnja diagnoza raka dojk povezana z večjimi možnostmi za uspešno zdravljenje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju